Honor Roll

2016-2017 Honor Roll

First Term

Principal’s List

Freshmen

Gabriella Boutiette, Brockton; Madison Frye, Abington; Savanna Grzybinski, Holbrook; Alexandra Holbrook, East Bridgewater; Nathan Pacheco, Stoughton; Shannon Russo, Randolph; Jeffrey Ziniti, Weymouth.

Sophomores

Matthew Cahill, Bridgewater; Daniel D'Ambrosio, Abington; Carly Fisher, West Bridgewater; Hannah Keough, Bridgewater; Sam Larue, Abington; Cheng Lin, Holbrook; Gregory Lothrop, Bridgewater; Lily Stevens, Kingston; Julie Vu, Brockton.

Juniors

Mary Dicenso, Bridgewater; Alfred Grzybinski, Holbrook; Alyssa Grzybinski, Holbrook; David Tenore, Brockton; Victoria Williams, Taunton.

Seniors

Carlie Brainard, Abington; Zhuoran (Maggie) Chen, Holbrook; Elizabeth Child, East Bridgewater; Michael Grant, Holbrook; Jenna Grimaldi, Abington; Jonathan Harris, Bridgewater; Taylor LaChance, Bridgewater; Cassidy Latham, Brockton; Gaelle Marcellus, Brockton; Claire O'Brien, Rockland; Emily O'Neill, Abington; Anastasia Pumphrey, Rockland; Meaghan Ward, Abington.

First Honors

Freshmen

Mary Kate D'Arcy, Bridgewater; Brianna Dimuzio, Randolph; Zyair Fernandes, Brockton; Fiona Gallegos, Weymouth; Diego Gonzalez-Tellez, Randolph; Parker Hall, Middleboro; Ashley Langan, Rockland; Allison Pearson, Holbrook; Alex Sateriale, Randolph; Brenna Sullivan, Randolph; Mingze (Paul) Zhu, South Easton.

Sophomores

Abby Ballard, Bridgewater; James Broderick, Bridgewater; Daniel Cashin, Randolph; Christian Goodwin, Abington; Sean Harris, Bridgewater; Elisabeth Kinsella, Hanson; Robert McAlpine, Abington; Thomas McGovern, Braintree; Juliana Pompilus, Brockton; Emma Schmitchel, Bridgewater; Adrian Truong, Randolph.

Juniors

Wyatt Ansel, Brockton; Lauren Bregoli, Abington; Kristin Callahan, Pembroke; William Cournan, Pembroke; Bianca Cunningham, Weymouth; Marissa Hoerr, Randolph; Jillian Howard, Randolph; Robert Maguire, Abington; Hannah McCaughey, Rockland; Brendan McGillivray, South Weymouth; Christopher Palin, West Bridgewater; Liam Pohl, Randolph; James Tyer, Stoughton; Harley Woodward, East Bridgewater.

Seniors

Caroline Blackstead, Rockland; Alexis Brickhouse-Amisial, Brockton; Rebecca Collins, Bridgewater; Emily Donohoe, South Weymouth; Morgan Fontaine, Kingston; Sarah Geraghty, Bridgewater; Laura Gunning, Randolph; Natalie Hall, Abington; Maeve Lally, Brockton; Ryan McGaughey, Holbrook; Carl Nicolas, Brockton; Alexis Nye, East Bridgewater; Christopher O’Brien, Hanson; Samantha O'Hearn, Whitman; Alexa Parham, Weymouth; Colleen Rajotte, Abington; Emily Spurr, South Weymouth; Julia Tawil, Avon; Meghan Wenners, Abington.

Honors

Freshmen

Alexandra Achenbach, Rockland; Lily Adams, North Easton; Grace Armstrong, Rockland; Paige Boisclair, East Bridgewater; Sabreenah Borgard, Randolph; Michael Bowen, Hanover; Richard Ceant, Randolph; Ryan Connolly, Abington; Carolyn Cooke, Abington; Griffin Cournan, Pembroke; Julia Dandrow, Pembroke; Alyssa Dansby, Brockton; Audrey Dellabarba, Whitman; Ryan Dessert, Brockton; Jordan Dye, Abington; Molly Ferro, Whitman; Christopher Flanagan, Holbrook; Lebrandt Fleming, Mattapan; Shane Foley, East Bridgewater; Skylar Gagnon, Holbrook; Michael Glass, Abington; Courtney Grzybinski, Holbrook; Kylie Hall, South Easton; Robert Hamilton, Easton; Roshwaun Isidor, Brockton; Zimeng (Sandy) Li, Randolph; Rachel Lomasney, Whitman; Madison Loney, East Bridgewater; Jennifer Lynch, Randolph; William McAlpine, Abington; Stephen McBrine, Weymouth; Meghan McKenna, Stoughton; Anthony Nardelli, Brockton; Joseph Nguyen, Randolph; Jayden Robinson, Randolph; Aimee Rothman, Bridgewater; Laura Sexton, Abington; Abigail Tropeano, Brockton.

Sophomores

Sean Barry, Middleboro; Kathleen Bergin, Abington; Riley Brainard, Abington; Ariana Brazier, Brockton; Melanie Cannon, Middleboro; Rheana Clermont, Brockton; Marissa Coleman, Brockton; Patrick Collins, Braintree; Sean Crimmins, Stoughton; Caroline Curnow, East Bridgewater; Brianna DeChristoforo, South Weymouth; Cheyanne Dottin, Bridgewater; Rashida Etienne, Randolph; Andrew Force, Abington; Rebecca Garfield, Brockton; Marissa Gemmel, Abington; Jack Grafton, Bridgewater; Kellie Greene, Stoughton; Jake Howlett, Bridgewater; Thomas Howley, East Bridgewater; Hope Joyce, Randolph; Stephanie Kalivas, Brockton; Evan Kearney, Abington; Kevin Kelliher, Bridgewater; Elvin Louis, Randolph; Mackenzie Lynch, Holbrook; Robert Matthew Manahan, Brockton; Thomas McSweeney, Holbrook; Brandon Nazar, Mansfield; Charles Norton, Bridgewater; Daniel Phillips, Weymouth; John Pumphrey, Rockland; Maria Sacchitella, Scituate; Miguel Sanchez, Brockton; Robert Sheeran, Canton; Tessa Smith, West Bridgewater; Jaylen Stallings, Brockton; Maureen Stanton, Abington; Emma Walsh, Abington; Weihan Wang, Abington; Zheyuan (Steven) Zhang, Abington; Huirong (Amber) Zhao, Holbrook.

Juniors

Christopher Alty, Abington; Mark Anastasi, Stoughton; Jonathan Baio, Holbrook; Amanda Barry, Avon; Emma Bickford, Braintree; Lindsey Brodeur, South Weymouth; Madison Brodeur, South Weymouth; Justine Bushman, Abington; Lauryn Cadet, Stoughton; Megan Callahan, Holbrook; Charli Carey, Brockton; Joanna; Catania, East Bridgewater; Olivia Christiano, Abington; Christopher Cividini, East Bridgewater; Hannah Defay, Randolph; Lauryn Depina, Randolph; Margaret Dockrey, Bridgewater; Sheila Duplan, Randolph; John Ferreira, Brockton; Samuel Ferro, Whitman; Julian Fontes, East Bridgewater; Jaclyn Galvin, Whitman; Patrick Gildea, Bridgewater; Kaitlyn Guenet, Abington; Lauren Howard, Abington; Jamaurie James, Franklin; Admar Jaramillo, Brockton; Emma Jope, Holbrook; Colin Kelleher, Middleboro; Joseph Kelly, Braintree; Caroline Kilfoye, East Bridgewater; Sarah Leighton, Bridgewater; Gianna Leonard, East Bridgewater; Shijun (Felix) Li, Brockton; Emily Loney, East Bridgewater; Christina Louissaint, Brockton; Jazmin Malcolm, Brockton; Margaret McAlpine, Abington; Jaiden McEvoy, Brockton; Sophia Moliere, Brockton; Claire Noonan, Brockton; Brittany O'Donnell, Bridgewater; Justin Olowu, Brockton; James O'Neill, Abington; Jillian Orosz, Bridgewater; Mathew Palin, West Bridgewater; Julianne Raymond, Randolph; Gabriel Robison, Abington; Timothy Ryan, Abington; Lindsey Scally, Avon; Michael Spencer, Abington; Nicole St Laurent, Lakeville; John Tobin, Hanson; Bethany Tripp, Scituate; David Truong, Randolph; Bayleigh Westerlund, Brockton; Rebecca Whalen, Plymouth.

Seniors

Leemar Baptista, Brockton; Cassandra Barry, Braintree; Meekerley Bien-Aime, Brockton; Camryn Brosnan, Abington; Ashley Brower, West Bridgewater; Eric Carleton, Abington; David Carman, Halifax; Abigail Cerilli, Braintree; Ethan Child, East Bridgewater; James Christiano, Abington; Amanda Clougherty, Bridgewater; Joseph Concannon, Weymouth; Matthew Cooke, Abington; Ryan Cournan, Pembroke; John Curran, Whitman; Meaghan Curry, East Bridgewater; Daniel Dorinvil, Brockton; Izadorah Dorvilier, Brockton; Jonathan Dudek, Weymouth; Kevin Duterville, Randolph; Matthew Elliott, Hanover; Thomas Fernald, Bridgewater; Tavish Fogarty, Stoughton; Bianca Forcucci, Stoughton; Joseph Francis, Brockton; Stacy Francis, Brockton; Katelyn Gemmel, Abington; Mary Geoghegan, Stoughton; Bryan Gilmartin, Randolph; Danielle Hersey, Avon; Chisom Ikeogu, Randolph; Benjamin Kaszanek, Whitman; Allison Keenan, Holbrook; Christina Keith, Holbrook; David Kelly, Taunton; Emily Kenneally, Weymouth; Grace Kudla, Rockland; Colleen LeBlanc, Stoughton; Matthew Leppanen, Norwell; James Lysko, Bridgewater; Julia Maker, Halifax; Annie Marchisio, Bridgewater; Sabrina Mather, East Bridgewater; Matthew McDonald, Randolph; Josue Medor, Brockton; Abigail Morgan, Abington; Emily Morris, Bridgewater; Christopher Neilan, Abington; Linda Nguyen, Randolph; Kaitlynn O'Brien, Holbrook; Curtis O'Donnell, Brockton; Osmanee Offre, Brockton; Paige O'Keefe, Rockland; Ryan Parcels, Holbrook; Julia Petersen, Holbrook; Nicholas Phillips, Weymouth; Brianna Quieto, South Weymouth; Colleen Quinn, Bridgewater; Thomas Redmond, Scituate; Ariana Rodrigues, Brockton; Brendan Ross, Holbrook; Emily Rothman, Bridgewater; Salvatore Santone, Holbrook; Jeremy Spear, Bridgewater; Michael Svizzero, Holbrook; Anthony Tivnan, Brockton; Patrick Truong, Randolph; Rachel Valante, Bridgewater; Johnson Vu, Abington.


Powered by Finalsite